21 Април 2025понеделник05:55 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Проф. Николай Радулов: Записите с президента са незаконни

автор:Дума

visibility 2235

Записите с президента може да са манипулирани и е почти сигурно, че се съхраняват незаконно. Това твърди проф. Николай Радулов, преподавател по национална сигурност в НБУ. Пред БНР той обясни, че СРС по никакъв начин не могат да бъдат рязани или манипулирани – защото това ще означава, че разговорите не отговарят на това, което ние слушаме. Това е забранено, категоричен бе Радулов. Той обаче напомни, "и старият, и новият закон дават едно неограничено право на подслушване, на който и да било български гражданин на територията на страната". Тактически ход на службите е да подслушват на ръба на закона лица, които са свързани с интересуващи ги други лица, допълни професорът.

Радулов е категоричен, че записите може да са резултат от скърпване от най-различни телефонни разговори. Ние не сме сигурни и за участниците в тези разговори, и след като имаме приключило дело, е очевидно, че до явяване в съда не е стигнало, разясни той.

Ако това СРС е изпозвано, би следвало в рамките на 10-дневен срок или да се създаде на негова база веществено доказателство, или документите, материалите и всичко, което е свързано с този способ, да бъде унищожено, обясни проф. Николай Радулов и заяви, че ако не бъде унищожено, е престъпление.

Професорът каза още, че в службите е практика да се бавят с унищожаването на такива материали. Несъмнено е, че е престъпление използването на такива материали, който и да разрешава огласяването им, смята още той.

Радулов е убеден, че „подхвърлянето в публичното пространство на някакви недовършени фрази може и да има някакви цели“.

Инициаторите на бойкота поискаха по-ниски цени за Великден

автор:Дума

visibility 4296

/ брой: 72

От 1 май декларираме пред НАП коли, купени в чужбина

автор:Дума

visibility 4220

/ брой: 72

Банкнотите от 20 лв. са най-често фалшифицирани

автор:Дума

visibility 3179

/ брой: 72

При размразено месо трябва да има 2 дати на етикета

автор:Дума

visibility 5822

/ брой: 72

Истината лъсна

автор:Александър Симов

visibility 6771

/ брой: 72

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ