17 Септември 2025сряда15:06 ч.

Проф. Кантарджиев: Берем плодовете на масовите събирания и абитуриентските балове

автор:Дума

visibility 117

Берем плодовете на масовите събирания и абитуриентските балове. Това каза в интервю за предаването „Добър ден, България“ на Радио „Фокус“ директорът на Центъра по заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев, по повод рекордния брой заразени с новия коронавирус.Той обясни, че в цялата страна се наблюдава увеличена заболяемост, като новите огнища са свързани с баловете и масовите събирания на близки и роднини.

Броят на новите доказани случаи расте от 12 дни и вече имаме седмици с повече от 100, 150 заразени дневно, което води до някои необходими анализи, които ежедневно на срещите си обсъждаме. Засега се увеличава контролът на въведените у нас мерки. С удължаването на епидемичната ситуация не бива да се допуска събиране на много хора в магазини и публични закрити пространства, където задължително трябва да се носят маски. Носенето на маски е задължително и в градския транспорт. Мога да кажа, че вече берем плодовете на абитуриентски балове, на масови събирания, така както преди 10 дни беряхме плодовете от събирания и празненства, допълни проф. Кантарджиев.

Важно е в болниците да не се допуска разпространение на заболяването, уточни проф. Кантарджиев. Необходимо е стриктно спазване на правилата за работа и все повече болници да се включват, за да се поемат новите случаи, каза още той. Важен е и контролът на работодателите в големите работещи колективи, подчерта професорът.

 

Атанас Зафиров оглавява Борда по водите

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 173

Болница "Лозенец" отива на прокурор

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 173

Варна първа въвежда мобилно приложение за библиотеката

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 173

Русе дарява средства за паметник на Стефан Караджа в Румъния

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 173

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 6

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 7

/ брой: 173

За образованието

visibility 6

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 5

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ