19 Май 2024неделя02:58 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Продажбите на дрехи и обувки се сринаха с 66%

Българите пазаруват най-малко в ЕС заради коронакризата

/ брой: 87

автор:Дума

visibility 741

С повече от 66% са паднали продажбите на дрехи, обувки и кожени изделия през март, когато бяха въведени първите мерки срещу коронакризата, обявиха от НСИ. Спрямо предходния месец спадът в търговията на дребно с компютри, таблети и мобилни телефони е с 41,3%, а продажбите на дребно на битова техника, мебели и други стоки за дома са намалели с 28,7%. Общият спад при купуването на нехранителни стоки е с 25,6%, а при търговията с горива намалението е с 36,7%. Българите се нареждат на първо място в ЕС по свиване на разходите за пазаруване с 18,1%, докато средно за страните членки намалението на оборотите в търговията на дребно през март е с 10,4%.

Освен че българинът рязко намали пазаруването след въвеждане на извънредното положение, запасяването с храни у нас е било доста по-малко спрямо останалите страни в ЕС. В България през март продажбите на храни, напитки и цигари се нараснали с 1,9% при увеличение с 3,7% за страните от ЕС. В производството през март също има сериозен спад. Най-голямо е намалението при производството на мебели - с 25%, части за коли - с 21,8%, обувки и кожени изделия - с 18,5%, дрехи - с 13,9%, напитки - с 12,4%. Строителството също не е успяло да избегне негативните ефекти от коронакризата. На годишна база активността намалява с 14%, като значително по-тежко е положението при строителството на жилищни сгради (-16,8%), отколкото при изграждането на инфраструктура (-9,8%), сочат данните на НСИ. Според тях някои сектори отчитат ръст, като производството на лекарства, което се повишава с над 4,8% на годишна база. Увеличение е видимо и при производството на хранителни продукти (8,3%) и велосипеди (с 0,2%).

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 1133

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 1079

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 1108

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 1215

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 1249

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 1082

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 1299

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 1243

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 1187

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ