11 Април 2026събота01:54 ч.

Приемствеността е смърт

/ брой: 106

автор:Калоян Методиев

visibility 2472

Калоян Методиев


Денков тръгва с фалстарт. При връщането на изпълнения мандат на Радев употреби думата "приемственост". 

Приемственост! 

Приемственост между служебните кабинети на президента и задаващото се редовно правителство!

Къде да търсим тази приемственост? В какво?

В нарушението на Конституцията ли? Там вече имаме тежък рецидивизъм. Един служебен кабинет трябва само да подготвя и провежда честни избори.

В чудовищната корупция на служебниците ли? Доказано за министрите на икономиката, енергетиката, земеделието, правосъдието, труда и социалната политика. Лесно е - отваряте журналистическите разследвания с документи и свидетелства.

В превръщането на държавата в криминална площадка, в която мутрите изпълзяха по улиците, издирвани от Интерпол си влизат и излизат както си искат, а хиляди нелегални мигранти кръстосват територията на страната като в хан?

Или може би в увеличението на назначените по бордовете и махането на тавана на заплатите им? Чиновници с десетки хиляди левове заплати. И за това ли не сте разбрали, че се случи през последните 10 месеца.

В продължаването на традицията НАП да е бухалка за неудобните, която не спря да се върти по време на служебния кабинет ли?

Ще храните ли вътрешни опозиции с ресурсите на държавния апарат, за да разбивате политическата система както правеше президента през служебния си кабинет?

Ако разбирате думата "приемственост" през всичко изброено ви чака брутално тежък мандат. Чака ви свирепа опозиция и безславен край. Чакат ви протести и печални резултати.

Само, ако ще правите нещо законно и морално, а не задкулисни договорки (ако не сте ги направили), имате някакъв шанс да излезете с по-малки поражения от историческия си компромис.

Приемствеността в случая е собствената ви политическа смърт!

Израел хвърля сянка на сделката САЩ-Иран

автор:Дума

visibility 974

/ брой: 67

Рюте: Някои в НАТО се провалиха на теста

автор:Дума

visibility 1025

/ брой: 67

КНДР тества ракети с касетъчни бомби

автор:Дума

visibility 874

/ брой: 67

Накратко

автор:Дума

visibility 808

/ брой: 67

Бомба със закъснител

автор:Александър Симов

visibility 881

/ брой: 67

Просията стана основно занимание на бизнеса

автор:Евгени Гаврилов

visibility 918

/ брой: 67

Да свалим частично санкциите срещу Русия

visibility 899

/ брой: 67

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ