17 Септември 2025сряда21:21 ч.

Президентът Радев ще изкачва Пирин заедно с планински водачи

автор:Дума

visibility 207

Президентът Румен Радев ще подкрепи доброволческата инициатива за оборудване на новоизградения заслон до седловината „Кончето“ в Пирин планина. Той ще участва в четвъртък в поход заедно с планински водачи, спасители и доброволци, които ще пренесат специални материали за съоръжението. Високопланинското качване ще приключи пред хижа „Вихрен“ около 17 часа, съобщиха от прессекретариата на президентството.

Асоциацията на планинските водачи в България беше отличена от националния конкурс „Доброволческа инициатива“ за 2018 година под патронажа на президента за проекта „Обновяване на заслон „Кончето“ в Пирин планина.

Новоизграденият заслон „Кончето“  е истински подарък за хилядите туристи, той ще повиши сигурността на, катерачи планински водачи и природолюбители във високите части на Пирин планина. Очаква се да бъде открит през септември.

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ