20 Февруари 2026петък17:14 ч.

Премиерът категоричен: МВР няма повече да работи така

/ брой: 128

автор:Веселка Спиридонова

visibility 2512

Министерството на вътрешните работи показа сериозни дефекти в работата в последните 4 години и няма да се съглася да продължи да работи по този начин. Аз лично няма да се съглася да продължи да работи така. И ако някой счита, че то е било в идеално състояние през последните 4 години, може да продължи да занимава нашите партньори. Аз ще се опитам пред тях да аргументирам обратното, че "МВР трябва да започне да работи в интерес на хората и да видим по-отчетливи резултати от неговата дейност, като за тази цел са необходими промени, които в момента извършваме".
Всяко ново правителство има известно основание - системи, които счита, че не работят добре, да се опита да ги преподреди, за да заработят в съответствие с целите, които е поело пред обществото. Опитът за натрапване на идеализирани стари структури, които всички се убедихме, мисля, че дават дефекти, не е за насърчаване, отсече Орешарски.
Не са обсъждани никакви имена за шеф на ДАНС, каза премиерът. В зависимост от това, кога ще бъде приет законопроектът за изменение и допълнение на Закона за Държавна агенция "Национална сигурност" в парламента, ще се реши и този въпрос. В момента не бива да се спекулира с никакви имена, посъветва Орешарски, рано е за имена.
 

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 889

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 965

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 876

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 841

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 875

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ