20 Февруари 2026петък20:16 ч.

Росен Христов

Преговаряме с "Газпром" следващата седмица

/ брой: 158

автор:Дума

visibility 520

Най-рано следващата седмица ще бъдат водени разговори с "Газпром", ако е необходимо. Това заяви служебният министър на енергетиката Росен Христов при посещението си в комплекс "Мини Марица Изток".

Той добави, че да се набавят количества газ, които хората да могат да си позволят да купят, е приоритет.

"Когато стане ясно какви количества втечнен газ ще ни бъдат доставени, ще решим какво ще се договаря с "Газпром". Ще вземем предвид и завършването на интерконектора. Не искам да влизам в преговори, без да знам от какво имам нужда", обясни той.

"Вече поискахме удължаване на офертата за танкерите с втечнен газ, договорени от предишното правителство. Работим по хипотеза за отрицателен отговор, а се надяваме на най-добрия. Водим преговори с всички възможни терминали, където можем да го разтоварим. Все още нямаме потвърждение къде и как можем да разтоварим. Ако се получи разсрочка, ще ни е по-комфортно, ако не, пак ще се справим", увери Христов.

"Крайният срок, в който да пуснем количества по газовата връзка с Гърция, е 1 октомври. Тогава най-късно той ще е напълно функциониращ, с всички лицензи. В момента в тръбопровода има газ под налягане, за да се провери за теч и издръжливост", подчерта министърът.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ