16 Април 2026четвъртък11:44 ч.

Председателката в Малорад дописвала бюлетините се оказа от ПП-ДБ

/ брой: 211

автор:Дума

visibility 1717

Затвор до 5 години грози членове на СИК в Малорад, дописвали бюлетините. Случаят се разследва от прокуратурата, съобщиха от ОИК в Борован. Комисията се е запознала още в деня на изборите със скандален запис от пета секция в населеното място, съобщи председателя на ОИК Димитър Попов.
В скандалния видеозапис се вижда как председателят на комисията от ПП-ДБ Моника Йорданова, мислейки си че са изключили видеонаблюдението, подправя бюлетини в интерес на определени кандидати.
Чува се и как Борован и Малорад имат нужда от кметове, които са "наши ора". Споменатият Мартин е кандидатът за кмет на БСП Мартин Диловски, а цитираното име Борко е Борислав Младенов е от Малорад и вече е част от новия общински съвет от местната коалиция. Не е ясно, кой точно е Бачи Цено, тъй като в листата има двама такива. Единият е собственик на магазин в центъра на Малорад, а за другия няма информация.
Тъй като извършеното в секцията в Малорад е нарушение на Изборния кодекс, а ОИК в Борован не е компетентен да решава подобен казус, за случая веднага е била уведомено дежурната прокурорка от Бяла Слатина Юлия Вельовска. След нейно разпореждане полицията в Борован веднага е започнало разследване. Ако в разследването се установи, че е извършено престъпление, изборите в тази секция ще бъдат касирани, казаха от прокуратурата.

Имотните сделки намаляват, но цените продължават да растат

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 69

МВФ понижи прогнозата за икономическия растеж на България

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 69

Задава се световна икономическа криза

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 69

Спряха опит за незаконен внос на овце от Гърция

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 69

Евросъюзът забавя заема за Киев

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 69

Испания легализира 500 000 мигранти

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 69

Сърбия връща наборната служба

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 69

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 69

За да има справедливост

visibility 3

/ брой: 69

И какво от това

автор:Евгени Гаврилов

visibility 0

/ брой: 69

Засипаха ни с благодат

visibility 0

/ брой: 69

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ