17 Май 2024петък15:18 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Правят 10-годишна стратегия за развитието на Странджа

/ брой: 206

автор:Велиана Христова

visibility 82

Пилотен проект предвижда да бъде приета 10-годишна стратегия за развитието на Странджа, свързваща икономическата ефективност с културното многообразие, социалното стабилизиране и екологическите предимства на общините Малко Търново, Царево и Средец. Проектът за местно развитие е част от Регионалната програма за културно и природно наследство в Югоизточна Европа и е иницииран от Съвета на Европа.
За участие в проекта от страна на България са избрани трите странджански общини, като водеща е Малко Търново, съобщи кметът на града Иван Иванов. Едно от събитията е започналият тази седмица Българо-турски летен университет "Странджа планина и нейната роля в преноса на цивилизации Изток-Запад" под ръководството на проф. Валерия Фол. Университетът тази година е юбилеен, прави се за 10-и път. От българска страна участват студенти и преподаватели от УниБИТ и от ЮЗУ. Университетът изучава богатото културно наследство, археологическите обекти, историята и традициите от двете страни на Странджа планина в България и Турция.
Регионът в момента изпитва икономически и социални трудности, които могат да бъдат превъзмогнати чрез включването на културното наследство като фактор на  конкурентоспособността. Летният университет, създаден преди 10 години по идея на големия траколог проф. Александър Фол, е стабилен мост за срещата на нашите култури и на нашето приятелство, чрез които искаме да утвърдим нов тип управление в полза на нашите общини, подчерта при срещата си с българските преподаватели Джаавид Чалаян, кмет на турския гр. Къркларели (Лозенград), който е партньор на летния университет в Странджа.

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 292

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 243

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 253

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 289

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 281

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 301

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 257

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ