23 Април 2026четвъртък22:53 ч.

СНИМКА: НОВА ТВ

Пожар на летището в Прага

автор:Дума

visibility 1630

Работата на летището в Прага беше временно прекъсната заради пожар, предаде ДПА, като се позова на летищните власти, цитирана от Нова тв.

Пожарът е засегнал сигналното осветление на главната писта на летище "Вацлав Хавел" в чешката столица, съобщи говорител. Летището каза, че пожарът е бил потушен и "в момента се извършва ремонт на захранването на системата за светлинно насочване ". Очаква се ремонтът да приключи до няколко часа.

Общо 14 полета са били отклонени досега и шест са били забавени. Съседна на летището магистрала също е била затворена, докато огнеборците потушавали пожара. Полетите на летището са били отклонени към друга писта и нормалната работа е била възобновена в рамките на един час, съобщи летището.

Най-голямото летище в Чехия носи името на драматурга и бивш чешки президент Вацлав Хавел, откакто той почина през 2011 г. Миналата година през летището са преминали почти 4,4 милиона пътници.

Има риск месото с антракс да е разпространено

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 74

Служебният кабинет вади 1,4 млрд. евро от ББР

автор:Дума

visibility 544

/ брой: 74

НСИ отчете по-голям дефицит от МФ

автор:Дума

visibility 543

/ брой: 74

Рекорден ръст на имигрантите в ЕС

автор:Дума

visibility 569

/ брой: 74

Гърция дава извънредно по 150 евро на дете

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 74

Австрия спира мрежите за деца до 14 години

автор:Дума

visibility 555

/ брой: 74

Тухла от замъка

автор:Ина Михайлова

visibility 573

/ брой: 74

По-стръмното стъпало

visibility 563

/ брой: 74

Слънчогледите

visibility 533

/ брой: 74

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ