15 Август 2025петък01:09 ч.

Последно: Три години уседналост за прием в първи клас

автор:Дума

visibility 406

Три години уседналост в района, обявен като прилежащ към училището, ще носят най-много точки в класирането за прием в първи клас. Това реши окончателно Столичният общински съвет, който прие новата наредба за прием на първолаци. С предимство ще са също така семействата, живели от една до три години на адрес, попадащ в обозначената територия. Точки, но по-малко, ще носи и адрес в прилежащия район, променен през последната една година.
Бонус точки ще получават и децата с братя или сестри в същото училище. С привилегии ще са също деца с починали родители, с трайни увреждания и такива, които са изкарали предучилищна група в желаното школо.
Припомняме, че именно уседналостта бе сред критериите, атакувани от родители на бъдещи първолаци. Според зам.-кмета Тодор Чобанов обаче новата наредба е по-добра от досегашната.
Важното в случая е, че се намери отговор за многодетните семейства, които получиха голям бонус (от две на пет точки) при записано първо дете, а второто дете да се класира при първото, обясни тою.
Припомняме, че през юли 2017 г. МОН  публикува проект на наредба с нови правила за прием в първи клас. Именно там 3 години уседналост бе предложен като условие за най-голям шанс за прием в първи клас.
 

ЕК иска по-строги мерки за шарката

автор:Дума

visibility 3802

/ брой: 150

Над 49% от българите подкрепят еврото

автор:Дума

visibility 3844

/ брой: 150

Иван Иванов разпореди проверка на АПИ за раздадените бонуси

автор:Дума

visibility 3547

/ брой: 150

Евакуация на гръцки град заради пожар

автор:Дума

visibility 4183

/ брой: 150

Лондон бори опасното шофиране с конфискация

автор:Дума

visibility 3692

/ брой: 150

Крайнодесните набират скорост в Германия

автор:Дума

visibility 3780

/ брой: 150

Накратко

автор:Дума

visibility 3936

/ брой: 150

Прозрачен механизъм

visibility 3904

/ брой: 150

Какво да очакваме от срещата Тръмп - Путин

автор:Юри Михалков

visibility 3848

/ брой: 150

Добро семейство пред висока заплата - изборът на младите българи

автор:Дума

visibility 3717

/ брой: 150

Александър Йосифов - достоен, харизматичен, гениален

автор:Петър Михайлов

visibility 3851

/ брой: 150

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ