18 Юли 2025петък12:20 ч.

Полицията в Лондон изнемогва, британците не спазват забраните, напълниха парковете

автор:Дума

visibility 211

Полицията в Лондон е на ръба на силите си, след като в събота десетки хилязди британци излязоха на разходка, подмамени от топлото време. Никой от тях не спази препоръките за самоизолация вкъщи, разпоредени лично от премиера Борис Джонсън, пише “Дейли Мейл”.

След като само в един парк в града – Brockwell Park, бяха установени над 3000 посетители, властите в града решиха да затворят всички паркове. До вчера местата за отдих приютяваха множество хора за барбекю, хвърляне на фрисби, каране на колело, партита за рождени дни, и други, предаде БГНЕС.

До момента в страната са починали 708 от коронавируса, включително и 5-годишно дете без никакви придружаващи заболявания.

Именно в събота премиерът Борис Джонсън, който даде положителен тест за коронавирус и се самоизолира, обяви, че удължава периода на самоизолация, тъй като все още усеща симптомите на вируса.

От началото на епидемията в Обединеното кралство са потвърдени 41 903 случая на COVID-19, а общият бройна починалите е 4 313.

Затварянето на парковете, обаче, бе посрещнато с вълна от критики, според които ограничаването на движението навън принуждава хората да се събират в по-тесни и затворени пространства. В множество съобщения на полицейски участъци в цялата страна се казва, че властите са прекратили десетки партита по повод рождени дни, празници и други поводи, при които гостите са били в една стая.

Двама души ще бъдат подведени под съдебна отговорност за това че направили барбекю въпреки забраната за посещение на паркове.

Съобщенията на полицията идва в момент, в който здравната и социалната системи на Великобритания са изправени пред опасността от колапс до две седмици заради многото заболели от коронавирус.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 2

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 3

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 19

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ