29 Април 2026сряда12:13 ч.

Подписка за Паметника на Съветската армия

/ брой: 39

автор:Дума

visibility 582

"БСП започва национална подписка за запазване на Паметника на Съветската армия на мястото му в Княжеската градина в София", обяви председателят на БСП Корнелия Нинова. 

Предложението е на лидера на столичните социалисти Иван Таков и бе прието от Националния съвет на партията. (Целият текст на позицията на стр. 9) По този начин БСП се противопоставя категорично на поредната офанзива за демонтирането и преместването на монумента, подета този път от ГЕРБ.

Социалистите приеха и позиция във връзка с войната в Украйна. "Навърши се една година от началото на най-кръвопролитния конфликт в Европа след края на Втората световна война. Войната в Украйна продължава с нестихваща интензивност, без да има видима перспектива за нейния край. От първия ден БСП отстоява последователно политика, основана на принципите на подкрепа за дипломатически усилия за постигане на мир, за въздържане от предоставяне на оръжия за воюващи страни, против налагане на икономически санкции, за усилия за деескалация. Тази политика е израз и на историческата традиция, която утвърждава БСП като партия на мира още от самото й основаване", са казва в позицията. 

 БСП изразява подкрепа за последователните усилия през изминалата година на представителите на партията в законодателната и изпълнителната власт за отстояването на тези принципи. Социалистите отново отправят призив за незабавно прекратяване на военните действия. 

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ