11 Юли 2024четвъртък14:02 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Спортен риболовец

Подхранка за стояща вода

/ брой: 198

автор:Дума

visibility 919

Отличителна черта при риболов в стояща вода или езеро е пълната липса на течение. За да приготвите подхранка, която да съответства на условията за риболов, трябва преди всичко да проучите дълбочината и да знаете какви риби обитават във водоема и кои от тях искате да ловите.
Класическа подхранка за стояща вода е прието да се смята онази, която е предназначена за бабушка и дребна платика за дълбочина от 1,5 м до 2 м. Тя трябва да има неутрален цвят и да е относително ситно зърнеста. Подхранката не бива да е лепкава, тъй като нейната задача е да започне да работи от момента, в който докосне дъното, особено ако то е тинесто. Стъпвайки на тази база, вие можете да направите всевъзможни комбинации с вашата подхранка. По този начин, ако вие искате да ловите едра риба, можете да добавите от 20 до 50% едрозърнеста подхранка. И обратно, ако ще ловите средни по размер риби или пък ще ги търсите над дъното, без колебание добавете в базовата подхранка влажна жълта глина, която ще направи храната по-рехава и ще я накара да образува облак.
За да бъде вашият излет успешен, е добре да имате поне два вида подхранка. Така правят повечето състезатели по време на турнири. Приготвянето на подхранката до голяма степен зависи от характеристиката на водоема. Овлажняването на подхранката задължително се прави на два етапа, тъй като частиците имат абсорбиращи свойства.
Най-добре е първоначално да преовлажните подхранката и да изчакате около 20 минути. След това добавяйте по малко вода, докато получите желаната консистенция.
Ако искате да добавите в своята подхранка пръст, не забравяйте, че тя също попива вода. Следва да намокрите малко повече своята подхранка, тъй като след добавянето на пръстта и дори след пресяването й трудно ще получите еднородна смес. Пресяването на подхранката за стояща вода и езеро е задължителна част. То трябва да се прави със средно сито, за да се получи напълно еднородна смес и да се отделят бучките преовлажнена храна.
Внимание! Тиня.
Един от основните проблеми, с които се сблъскваме при риболов в езеро, е покритото с тиня дъно. За да не потъват топките подхранка в тинята, най-добре е те да бъдат направени така, че да се разпадат при докосване на дъното. За тази цел се ползват по-леки подхранки, които не са много овлажнени. Трябва да се внимава, тъй като по-сухите смеси могат да образуват облак над дъното и да разпилеят вашата риба по вертикала, което ще затрудни  и забави риболова.
Приготвянето на подхранката трябва да стане на няколко етапа:
1. Изсипете съдържанието на няколко пакета суха подхранка в голяма кофа и ги разбъркайте добре на сухо.
2. Добавете вода и енергично разбърквайте сместа, като я оставите да престои поне 15 минути.
3. Доовлажнете подхранката и добавете предварително пресятата пръст, след това добре я разбъркайте.
4. Пресейте храната през сито и добавете от стръвта, на която ще ловите.
Използвайте най-малко три съда. Кофите и баките не са ненужен лукс, а необходимост за качественото приготвяне на захранката. За приготвянето на захранката ползвайте най-големия съд, който ще ви позволи добре да разбъркате вашата подхранка. В 25-литрова кофа можете да пресеете вашата подхранка. От третата кофа ползвайте водата за овлажняване на подхранката след миене на ръцете. Ако имате допълнителна подхранка, е добре да бъде в отделна кофа.
   
Из "Тайните на шампионите" от Жан Деске
 

Газифицирането на Банско и Разлог пак се отлага

автор:Дума

visibility 209

/ брой: 130

Положението в "Мини Марица-изток" е критично

автор:Дума

visibility 234

/ брой: 130

Приходите от нощувки с ръст от 32%

автор:Дума

visibility 187

/ брой: 130

Евростат отчете спад при жилищните сделки у нас

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 130

Гърция стана за смях с 6-дневна работна седмица

автор:Дума

visibility 233

/ брой: 130

Грузия ще се справи и без помощи от ЕС

автор:Дума

visibility 235

/ брой: 130

Прокуратурата разследва Льо Пен за корупция

автор:Дума

visibility 214

/ брой: 130

Накратко

автор:Дума

visibility 165

/ брой: 130

Смет на човек

автор:Деси Велева

visibility 210

/ брой: 130

ВиК консолидация, но каква?

visibility 201

/ брой: 130

По протокола на ШОС

visibility 227

/ брой: 130

Стажът за пенсия - все по-скъп и недостъпен

visibility 219

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ