17 Юли 2025четвъртък20:58 ч.

Пловдивско село се вдига на бунт след три дни без ток

/ брой: 241

автор:Дума

visibility 662

Пловдивското село Караджово се вдига на бунт. Жителите твърдят, че вчера е бил третият ден, в който са оставени на тъмно и студено. В селото няма ток заради голяма авария.
Проблемите започнали, когато паднал първият голям сняг за сезона. В неделя, когато температурите рязко спаднали, цялото село останало без електричество. Прекъснато е захранването и в съседното село Моминско.
Христина Димитрова обясни, че нейното домакинство нямало ток в продължение на 24 часа. Казали й, че причината е запалил се трафопост.
Кметът на селото Борислав Благоев казва, че 1/3 от къщите останали без ток в продължение на три дни. В понеделник екип отстранил проблема, но час по-късно токът пак спрял. Имало и опит за саморазправа с дежурните служители на енергоразпределителното дружество.
От EVN твърдят, че забавянето било в следствие на сложната авария и трудното локализиране на повредата. Компанията подчертава, че вече цялото село има електричество.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 550

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 574

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 526

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ