13 Юни 2025петък07:53 ч.

Плавно-бавно

/ брой: 126

автор:Ева Костова

visibility 6695

Натрупаните задължения на НЗОК към болниците се разплащат плавно, каза вчера здравният министър Анна-Мария Борисова.


Плавното обаче става все по-бавно. На принципа: септември ще бъде май. Едва през март някои болници взеха да си събират "вересиите" от новите управляващи. Новата здравна министърка също не е получила онова писмо, в което й пишат за пари... Иначе щеше ли толкова време да не може да даде конкретен, честен отговор на многото въпроси от депутати от Коалиция за България, политици, просто граждани.
Колкото до обещаните разплащания, докторите се изпренадаха да чакат обещаните графици, обещаните превеждания на суми по места. Накрая - битият, бит. През това време болниците обезлюдяват откъм лекари и сестри, подгонени от финансови нужди. А задълженията се трупат с нова сила на гърба на осигурените. Дето парите им от вноски се пазят в резерв като строго охраняем стратегически обект. Мрем си кротко, но затова пък ни гласят ен варианти за по-дълга работа и по-кратка пенсия.
Вчера левият депутат Михаил Миков изрази тревога за забавените плащания към Видинската болница, която обслужва 11 общини. Според него отговорът на министър Борисова за недостатъчния лимит на финансовото министерство е "най-малкото непочтен към гражданите". Те плащат здравни вноски, за да ползват лечение при нужда, а финансовият министър ги ползва за други цели, отбеляза червеният депутат. Някой би ли възразил на депутата?

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ