05 Април 2026неделя13:07 ч.

Пиявици

/ брой: 291

автор:Валентин Георгиев

visibility 3474

Да получиш от монополист качествена услуга, справедливо начислена сметка и ясно изписана фактура е като да чакаш от умрял писмо. За "Топлофикация" това не е изключение, а правило. Затова и съдебните дела срещу нея вече са се превърнали в ежедневие.
Абсурдите по веригата нямат край. Особено след появата отпреди няколко години на посредниците - т.нар. топлинни счетоводители. По данни на тяхната асоциация декемврийските и януарските ни сметки щели да са по-високи от миналогодишните, макар и не шокови. Причината - поскъпването на парното и водата от април и юли.    
Да, но нали пък природният газ уж поевтиня веднъж с над 11% , което влезе в сила със задна дата от април и щеше да важи до края на годината. А сега се задава и още едно намаление от 9,8 на сто от 1 януари. Не е ли логично тогава парното също да поевтинее на два пъти? И къде отива въпросната обща отстъпка от 22%?
Въпроси без отговор. Нещо повече - като истински пиявици, жадни за кръв, монополистите дори били недоволни от предстоящите по-ниски цени, защото им удряли "по джоба". А за да е пълен батакът, витиеватите обяснения на "експертите" минават в сивата зона - и да грее, и да вее, сметките ще са все по-нагоре. Начисляват ти разни увеличения върху по-високата база, пък след време уж ще ти връщат надвзети суми. Кога ли? В някой друг живот, когато инфлацията отдавна е "изяла" тези пари.
С две думи - и сега, както винаги, няма да има по-евтино парно, тъкмо обратното. А все по-намаляващите потребители ще продължат да дундуркат разни кръвопийци и да търпят издевателствата им. До момента, когато вече няма да има кой да купува непродаваемата им услуга.

Задава се пореден ценови шок с парното

автор:Дума

visibility 6285

/ брой: 62

Парното в София може да поскъпне с близо 30% от юли

автор:Дума

visibility 6712

/ брой: 62

Предлагат повишаване на данък сгради

автор:Дума

visibility 6638

/ брой: 62

Астронавти отново поеха към Луната

автор:Дума

visibility 5720

/ брой: 62

Иран цели унижение на САЩ и Израел

автор:Дума

visibility 5969

/ брой: 62

Нов ръст на незаконните мигранти на Балканите

автор:Дума

visibility 5926

/ брой: 62

Накратко

автор:Дума

visibility 4103

/ брой: 62

Оръжие за масово поразяване

автор:Александър Симов

visibility 6204

/ брой: 62

Избраха да избягат

visibility 3532

/ брой: 62

Антибългарска сделка

автор:Юри Михалков

visibility 3683

/ брой: 62

Непроизнесено изказване

автор:Дума

visibility 3989

/ брой: 62

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ