Делев наказва родния си клуб, получава и червен картон

/ брой: 258

автор:Георги Аргиров

visibility 1444

ЦСКА победи Пирин с 1:0 като гост в последния мач от ХIII кръг в "А" група. Това бе трети пореден успех за новия наставник на вицешампионите Милен Радуканов. Пред препълнените трибуни на стадион "Христо Ботев" в Благоевград успеха на гостите донесе юношата на "орлетата" Спас Делев. В 11-ата минута той получи хубав пас от нападателя Мишел Платини и простреля вратаря Благой Мекенджиев. Пиринци претендираха за засада при подаването, но съдията Георги Кабаков и неговите помощници бяха категорични, че такава няма. След почивката треньорът на домакините Костадин Ангелов - Лаптопа опита промени и пусна в игра Мирослав Тодоров на мястото на Димитър Воденичаров. Пирин опита хаотичен и еднообразен натиск, а Делев продължи да тормози отбраната на бившия си тим. В 66-ата минута той получи жълт картон заради симулация, след като падна за дузпа в полето на домакините. В 82-ата мин. дребничкият нападател получи втори жълт и съответно червен картон заради игра с ръка и преждевремнно пое към съблекалнята. Той бе бурно освиркан от публиката на Пирин, както и през целия мач. След двубоя Делев имаше кратко пререкание със "зелено-белите" ултраси, но всичко се размина без инциденти.
С успеха ЦСКА се изкачи на 6-о място с 22 т., а Пирин се свлече на 13-о място с равен брой точки със Сливен, но и с победа в прекия сблъсък.
Милен Радуканов заяви, че е доволен от борбата и 3-те точки, но не и от цялостната игра на отбора. Колегата му Ангелов пък обяви, че е сменил тактическата постройка на отбора, но "орлетата" отново са загубили. Според него младостта и липсата на самочувствие у играчите е довела до загубата на Пирин.