13 Юли 2025неделя09:08 ч.

Пенсионерите с инвалидна добавка с по-малко пари през януари

/ брой: 4

автор:Дума

visibility 813

Пенсионерите с инвалидна добавка ще вземат по-ниска пенсия за януари, тъй като от тази година на мястото на инвалидните добавки те ще получават нов вид финансово подпомагане. То ще се дава от социалните служби. Парите ще бъдат изплатени до средата на февруари и ще са повече като сума, обясни министърът на труда и социалната политика  Бисер Петков. Трансформацията произтича от влезлия в сила от 1 януари 2019 г. Закон за хората с увреждания, който предвижда нова месечна финансова подкрепа за всички хора с трайни увреждания над 18 г. Тя ще бъде в по-висок размер и ще се актуализира годишно, защото е обвързана с линията на бедност. През 2019 г. линията на бедност е 348 лв. 

Промяната ще засегне близо 340 хил. пенсионери с ТЕЛК, които досега вземаха инвалидна добавка от около 30 лв. Досега добавките се изплащаха от НОИ, но от януари ще ги плаща Агенцията за социално подпомагане. Това обаче ще доведе до забавяне на парите, защото социалните, за разлика от НОИ, изчакват да мине съответният месец. 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ