20 Февруари 2026петък20:13 ч.

Пекин и София засилват сътрудничеството

/ брой: 19

автор:Таня Глухчева

visibility 327

През последните години приятелството и регионалното сътрудничество между България и Китай се засилват, подчерта на пресконференция в НДК временно управляващата посолството на КНР у нас Н. Пр. г-жа Уан Мин. Тя говори за предстоящото честване на "Веселата китайска нова година", което повече от 20 години включва различни елементи и приобщава хора от цял свят към културата на азиатската страна.
За тази година от посолството, Китайския културен център и Институт "Конфуций" в София и Велико Търново са подготвили разнообразни събития, включващи спектакли, уъркшопи и лекции в няколко града. Най-вълнуващ ще бъде концертът на Националния пекински театър, на който ще могат да се насладят зрителите в София и Пловдив през февруари.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ