11 Юли 2026събота13:09 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Печалбата на банките у нас стигна рекордните 3,7 млрд. лв.

/ брой: 21

автор:Дума

visibility 15777

Печалбата на банките в страната за 2024 г. е 3,7 млрд. лв., като нараства с 278 млн. лв. (+8,1%) спрямо предходната година, обявиха от БНБ. Нетният лихвен доход на банките се повишава със 720 млн. лв. (+14,9%) до 5,6 млрд. лв, а нетният им доход от такси нараства със 145 млн. лв. (+9,9%) до 1,6 млрд. лв.
Разходите на банките за обезценка на проблемни кредити са 659 млн. лв., като са с 248 млн. лв. (+60,3%) по-високи спрямо предходната година.
През четвъртото тримесечие на 2024  г. активите на банковата система са се  увеличили  с 9,2 млрд. лв. (5%) и в края на декември възлизат на 191,6 млрд. лв., показват данните.
През четвъртото тримесечие на миналата година депозитите в банките се увеличават със 7,9 млрд. лв. (5,1%) и в края на декември достигат 163 млрд. лв. Увеличават се депозитите на домакинствата (с 4,3 млрд. лв., 4%), на кредитните институции (с 2,4 млрд. лв., 20,9%). Собственият капитал в баланса на банковата система в края на декември възлиза на 23,2 млрд. лв. и спрямо края на септември се увеличава с 1,1 млрд. лв. (4,8%). Нарастването му се дължи главно на повишената печалба през периода, както и на растежа на натрупания друг всеобхватен доход и на другите резерви, посочват от БНБ.

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 2841

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 2836

Гърция намалява цените на горивата през лятото

автор:Дума

visibility 2872

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ