25 Септември 2025четвъртък14:56 ч.

Първо редовно заседание на новия парламент

автор:Дума

visibility 714

Депутатите се събират днес на първото редовно заседание на 47-ото Народно събрание. Засета няма да се изисква зелен сертификат за достъп до сградата на парламента, въпреки че някои от парламентарните групи настояха за това.

Като първа точка в дневния ред за днес е записано изслушване на културния министър Велислав Минеков по казуса с в. „Труд“.

В програмата са също блиц контрол на представители на изпълнителната власт и петъчен парламентарен контрол.

В седмичната проектопрограма на НС не е насрочена процедура за избор на премиер, структура и състав на Министерския съвет. Предвиден е обаче блиц контрол на служебния премиер и вицепремиерите в първия четвъртък на месеца, както е по правилника за работа на парламента.

За днес е предвидена и процедура по избор на ръководство и състав на временната комисия, която да изработи проект на правилник за организацията и дейността на новия парламент. В състава ѝ трябва да има 14 депутати, избрани на паритетен принцип – по двама от всяка парламентарна група.

За четвъртък е предвидено и обсъждане на проект за решение на приемане на правила за дистанционно участие в заседанията на НС на депутати, поставени под карантина или задължителна изолация заради Covid-19.

Парламентарният контрол ще има в четвъртък, 9 декември 2021 г. от 12.00 ч., както и в петък, 10 декември 2021 г. от 9.00 ч.

Едва 25% от общинските проекти са за ВиК инфраструктура

автор:Дума

visibility 94

/ брой: 178

Освободиха Любомир Киров, който беше мобилизиран в Украйна

автор:Дума

visibility 90

/ брой: 178

Съдът остави в ареста кмета на Варна

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 178

Предлага се двукомпонентна цена на водата

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 178

България прекратява транзита на руски газ

автор:Дума

visibility 94

/ брой: 178

Над 60% от месото е вносно

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 178

Съдебно дело и срещу брата на Педро Санчес

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 178

Евролиберали искат наказание за България

автор:Дума

visibility 82

/ брой: 178

Многовекторен Казахстан се развива стабилно

автор:Юри Михалков

visibility 85

/ брой: 178

Накратко

автор:Дума

visibility 73

/ брой: 178

Все губим

автор:Евгени Гаврилов

visibility 84

/ брой: 178

МВФ и "домашните любимци"

visibility 83

/ брой: 178

Решение: Строги мерки

автор:Таня Глухчева

visibility 84

/ брой: 178

Захранват ни с митове, а истината всячески крият от нас

автор:Здравко Райков

visibility 84

/ брой: 178

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ