20 Април 2024събота01:24 ч.

Първа загуба на ЦСКА-Сф

2 автогола на Юрген Матай огорчиха "червените", санкции очаква Локо Пд за ударения вратар Бусато

visibility 378

ЦСКА-Сф претърпя първа загуба през сезона като отстъпи с 1:2 при гостуването на Локо в Пловдив в дербито на седмия кръг на efbet лига. В антигерой за гостите в мача се превърна нидерландският им защитник Юрген Матей (32 и 38), който си отбеляза 2 автогола. Преди попаденията топка удари в ръката Матей и домакините имаха претенции за дузпа, но реферът Николай Йорданов ги подмина.
Първото полувреме започна добре за "армейците", но късметът бе на страната на "смърфовете", които поведоха след центриране от фаул на Салинас отдясно , а Матей го засече и си отбеляза неспасяем автогол с глава. Само 6 минути по-късно Момчил Цветанов пресече подаване към капитана Валентин Антов, напредна и стреля силно извън наказателното поле, а след рикошет в главата на Матей топката отново попадна в мрежата на Густаво Бусато. Тиаго Родригеш (69) намали с хубав изстрел от фаул. Домакините се прибраха да пазят резултата, но "червените" не успяха да отбележат изравнителен гол.
В 72-ата мин. гостите имаха нов шанс за гол, когато Матей стреля с десния крак след центриране от корнер. Луков изби, а след това Умарбаев изчисти пред краката на Соу. Това бе и единствената чиста ситуация, която се откри пред ЦСКА-Сф до края.
В заключителните секунди Локо дори можеше да вкара трето попадение след контраатака, но Илич не успя да преодолее Бусато, който изби в корнер.
Бразилският вратар на гостите бе ударен с хвърлен от трибуната камък и се очаква Локо Пд да бъде наказан.
Бусато подразни запалянковците на "смърфовете", които бяха зад вратата му, като им показа емблемата на клуба. Те го обстрелваха с камъни, а един го удари. Само намесата на треньора на вратарите Ивайло Иванов предотврати по-сериозно напрежение.
"През първото полувреме отстъпвахме и не успяхме да отговорим на агресията на Локомотив. Не успяхме да се ориентираме при пресата. През второто полувреме надиграхме противника, но не успяхме да се възползваме. Трябваше да се изнесем по-напред и да използваме фланговете. След втория гол беше много трудно. По-скоро ние си вкарахме двата гола след наши нелепи грешки. Загубата е неприятна, но трябва от утре да се настройваме за мача, който ни предстои в четвъртък с Базел", заяви треньорът на ЦСКА-Сф Стамен Белчев.
“Свършихме работата си. Вторият гол бе типичен за нас, изненада за противниковия отбор. При първия, ако не беше Матей, Алмейда щеше да я вкара. Хубаво второ полувреме направихме, казах на момчетата, че ако ЦСКА вкара един гол, ще може да влезе и втори. Добра работа свършихме, предвид това колко чисти положения са имали ЦСКА срещу Лудогорец и колко срещу нас. . Момчетата се раздаваха във всяка ситуация и провокирахме противника да прави грешки. Мислех, че единствено случайно може нещо да се случи, за да ни изравнят. Интересна ситуация става за нас само на една точка сме зад Лудогорец и една пред Берое, ще видим какво ще стане оттук нататък. Нормално е очакванията да се вдигат за нас. Изиграхме хубави и трудни мачове до сега. Ще излизаме по-добри във всеки мач. Важно е да имаме късмет и да нямаме много контузени играчи. Ние играем мач за мач. Ако играем така и всичко е наред и всички са здрави, всичко е възможно и можем да прекъснем хегемонията на Лудогорец, но те имат много качествени играчи”, коментира наставникът на "смърфовете" Бруно Акрапович.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"