02 Май 2026събота16:43 ч.

Парламентът не събра кворум, пробва четири пъти

автор:Дума

visibility 129

Проблем в системата за регистрация и гласуване на депутатите предизвика кратък смут в началото на днешния пленарен ден. Четири път народните избраници пробваха да се регистрират, но така и не събраха кворум, за да започнат заседание.

При първата регистрация бяха отчетени  119 народни представители. Председателят на НС Цвета Караянчева обяви 10-минутна почивка.

И следващите опити не събраха необходимия кворум от 120 депутати. След последната регистрация от левицата се чуха възгласи „Оставка“.

Техническите проблеми не са само за народните представители в зала, но и за отразяващите журналисти. Откакто заседанията се преместиха в Партийния дом в сряда, репортерите се оплакваха ту от липсата на интернет в отредената им зала за отразяване, ту в липсата на телевизионен сигнал, напомня БГНЕС.

Проблеми с интернета има и на мястото, отредено за фотографи и оператори.

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 9410

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 9914

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 9606

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 3571

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 10497

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 3442

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 4280

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 3854

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ