19 Ноември 2025сряда20:22 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Няколко думи

Пълно саморазголване

/ брой: 201

автор:Валентин Георгиев

visibility 1864

Доклад с ужасяващи изводи за страната ни, писан не от "метежници", а от експерти на властта, ще "зарибява" Брюксел за едни 9,7 милиарда евро, които очакваме да получим за следващия 7-годишен период. Изредените в него факти са в пълно противоречие с всекидневните хвалби за невиждани успехи, с които Борисов и ГЕРБ не спират да ни заливат. Целта е ЕК да се затрогне от драматичното състояние у нас на редица сектори, за да се оправдае нуждата от милиардите, които Европа трябва да налее. 

Такова мащабно саморазголване на истината за дереджето на България не е по силите на нито един критик и анализатор. Да се коментират цинизмът и двуличието на Борисов и хората му обаче в случая не си струва. Самопризнанието за пълен провал се вижда като на длан. Този документ буквално слага кръст на розовата паралелна реалност, която управниците се опитват да внушават на българите, а в същото време "цакат" Европа с резултатите от безобразията, които сами са натворили. За още и още пари, голяма част от които пак ще бъдат окрадени.

Трагично състояние на науката и иновациите, ниска продуктивност, енергетика на ниво от миналия век, малко магистрали и некачествени пътища, ширеща се бедност и...

И още си признава Борисов: неграмотност, социално неравенство, драматичен демографски срив, задълбочаване на регионалните различия - всичко това е надлежно описано с възможно най-черни краски, за да "респектира" богата Европа. Прави впечатление и честото цитиране на последното място на страната ни в ЕС по редица критерии и класации, което едва ли не се изтъква като "аргументирана заслуга", задължаваща Брюксел да се изръси солидно. 

Човек чете и се хваща за главата. С какви очи Борисов, Сачева, Караянчева, Дончев, Теменужка и редица други от тая кохорта хвалипръцковци имат наглостта да говорят за приоритети, отговорности, успехи, "грижа за хората", когато се подписват под такъв документ? Под истината.  

Струва си да запитаме и всички ония влъхви и матросовци на властта, които ореваха медиите за критичната резолюция на Европарламента за България, дали не виждат отново "предателство" в този правителствен доклад, който се изпраща в Брюксел? Ще отрекат ли тежките факти и оценки в него, подкрепени с точни неопровержими числа? Или същите са нарочно засилени в лошата посока, за да се вземат парите? Демагогията този път май няма да проработи, защото и на Брюксел му писна. Можеше спокойно да се похвалят, че са "свършили много работа", но средствата им трябват, за да довършат започнатото - така, както лъжат собствения си народ. Очевидно нямат доказателства, с които да подкрепят такова твърдение. 

А че сме първи по корупция и последни по стандарт, го виждат всички. Но за да е така, има точна причина. И тя е калпавото и крадливо управление на Борисов и ГЕРБ, което ни закотви на дъното за последните десет години. И пак искат да правят същото, и пак Европа да им помага.

Зимната ваканция у нас поскъпва с до 10 на сто

автор:Дума

visibility 2849

/ брой: 217

Пускат единен електронен билет в транспорта

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 217

Държавата печели от енергетика и военна промишленост

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Взехме нов заем за 300 млн. лв.

автор:Дума

visibility 2315

/ брой: 217

СС на ООН прие резолюция за Газа

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Проверки за глоби в Босна и Херцеговина

автор:Дума

visibility 2077

/ брой: 217

Мадуро е готов да се срещне с Тръмп

автор:Дума

visibility 2634

/ брой: 217

Армейски колапс грози Украйна

автор:Дума

visibility 2249

/ брой: 217

Сезон на добавките

автор:Аида Ованес

visibility 2557

/ брой: 217

Бойкот на заведенията

автор:Иван Бакалов

visibility 2405

/ брой: 217

Викане срещу празна обществена сграда

visibility 2132

/ брой: 217

Имаш ли спестени пари да ми услужиш?

автор:Аида Ованес

visibility 2354

/ брой: 217

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ