16 Септември 2025вторник15:59 ч.

Отмениха изцяло извънредното положение в Япония

автор:Дума

visibility 842

 От днес изцяло е отменено извънредното положение, наложено в Япония заради коронавируса.  

Премиерът Шиндзо Абе обяви, че мярката се отменя в столицата Токио и останалите четири от общо 47 префектури, в които все още беше в сила, предаде БНР.

В по-голямата част от Япония извънредното положение бе вдигнато по-рано този месец - на 14 май. Експертите от назначена от правителството комисия одобриха отменянето на мярката и в Токио, съседните префектури Канагава, Чиба и Сайтама, както и в Хокайдо, на север. Ограниченията за пътуване между отделните японски региони ще бъдат отменени на 19 юни, съобщи още Абе.

Япония до голяма степен избегна огнища на масово заразяване с коронавируса, каквито бяха наблюдавани в САЩ и Европа, въпреки че наложи по-леки ограничения. В страната бяха регистрирани около 16 600 заразени, от които са починали приблизително 850.

Шиндзо Абе предупреди,  че извънредното положение може да бъде възстановено, ако темпът на заразяване отново започне да нараства.

Абе също така каза, че общото количество стимули от досегашните два правителствени икономически пакета ще надхвърли 200 трилиона йени, но все пак ще отнеме значително време, преди страната да се върне към нормалния живот, докато бъдат контролирани рисковете от инфекция.

Той добави, че Япония е успяла да вземе под контрол коронавирусната инфекция само за месец и половина, което показва силата на "японския модел" за овладяване на пандемията.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 410

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 368

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 361

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 398

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 323

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 359

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 389

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 383

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 417

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ