21 Юли 2025понеделник00:47 ч.

Откъде толкова пари?

/ брой: 68

автор:Александър Симов

visibility 571

Александър Симов


По време на предизборната кампания в София се роди крилат виц. На въпроса как да стигна от центъра до "Младост 3" отговорът бил: "Тръгваш по "Цариградско шосе" и след 20-ия билборд на ДБ свиваш надясно"...

Очевидно е, че кампанията на новата дясна коалиция беше направена с милиони. Плакати, агресивна телевизионна реклама, транспаранти. Сега се оказа, че само за популяризиране във Фейсбук ПП/ДБ са изсипали над 1 милион евро (стр. 3). 

Откъде имат толкова пари? Това е финансирането само за една мрежа. Ами за пазарските торбички? Ами за тениските? Ами за обиколките из страната? Това са милиони левове инвестиция, при това калпава, защото коалицията зае второто място.

Проблемът обаче остава. 

Разбрахме, че Сашо Дончев е финансирал обединението с 500 000 лева. Но те не стигат за тия свръхмерни харчове. Откъде идват останалите средства? Кой ги е дал? Дали не е поредната крипто пирамида, а? 

Време е държавата най-накрая да провери как така върху партии еднодневки се изсипва рогът на изобилието. Днес те са тук, утре ги няма, но зловещите белези от тях остават. 

Защото именно така в политиката се имплантират кухите структури и телевизионните формации, които занулиха надеждите ни за промяна.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 8883

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 8298

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 10005

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 9227

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 8843

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 8874

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 8775

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 8908

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 9096

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 9659

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 9251

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ