16 Август 2025събота15:34 ч.

Отбелязваме празника Света Богородица - "Достойно ест"

автор:Дума

visibility 1143

Паметта на двама светци също се почита на 11 юни. Единият е Свети апостол Варнава. Той се е родил с името Йосиф или Йосия, в остров Кипър. Когато Христос избрал 70-те ученици и им поръчал да проповядват Неговото слово, Йосиф бил сред тях. Апостолите започнали да го наричат Варнава, което значи син на утехата. Варнава бил убит с камъни от евреите, докато им проповядвал. На остров Кипър е построен храм в негова чест.

Другият светец, почитан на 11 юни, е Свети апостол Вартоломей, който се числи към 12-те апостоли, които вървели подир Иисуса Христа и на които той дал сила да изцеряват болести и да правят чудеса чрез Неговото име. Св. Вартоломей проповядвал в източните страни. В град Албанопол бил разпнат на кръст с главата надолу от идолопоклонници жреци

 

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 4789

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 4744

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 4741

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 4709

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 4836

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 4920

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 4739

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 4806

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 4895

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 4846

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ