19 Септември 2025петък12:23 ч.

От 16 март НАП пуска предварително попълнени данъчни декларации

автор:Дума

visibility 2687

Електронната услуга за предварително попълнените данъчни декларации за облагане доходите на физическите лица ще бъде пусната на 16 март, съобщават от НАП. За първи път ще бъдат включени още данни за получени суми от наложени платежи и информация за продажба на моторни превозни средства, които са били собственост на декларатора по-малко от 12 месеца, припомнят от приходната агенция.

В предварително попълнените данъчни декларации се включват доходите по трудов договор, хонорари и граждански договори, доходите от наем при отдаване на имот на юридически лица и земеделски субсидии.

Предварително попълнените данни могат да бъдат редактирани или премахвани, като достъпът до услугата става или с безплатния персонален идентификационен код на приходната агенция или с електронен подпис.

В момента пощенски оператори коригират подадени от тях данни в приходната агенция, за да се елиминират случаите, в които ЕГН на служител на юридическо лице е посочено като получател на суми по наложен платеж, а на практика изпращачи на пратките, съответно реални получатели на плащанията, са фирми.

Крайният срок за деклариране на доходите от физическите лица е 5 май .

39% от родителите още наказват с шамари

автор:Дума

visibility 138

/ брой: 175

30 нови членове приеха в БСП във Велико Търново

автор:Дума

visibility 140

/ брой: 175

НСО вече няма да вози администрацията на президента

автор:Дума

visibility 127

/ брой: 175

ВКС осъди общината да премести трамвайно трасе

автор:Дума

visibility 149

/ брой: 175

Данъчните декларации за 2025 г. ще се изготвят в левове

автор:Дума

visibility 160

/ брой: 175

Купуваме еднодневна винетка от февруари догодина

автор:Дума

visibility 142

/ брой: 175

Вдигането на ДДС ще удари икономиката най-силно

автор:Дума

visibility 146

/ брой: 175

С 4% намаляват чуждите инвестиции у нас

автор:Дума

visibility 142

/ брой: 175

Национална стачка парализира Франция

автор:Дума

visibility 133

/ брой: 175

Естония няма да затвори границата с Русия

автор:Дума

visibility 136

/ брой: 175

Замразяват заплатите на депутатите в Словакия

автор:Дума

visibility 146

/ брой: 175

Кататония

автор:Александър Симов

visibility 116

/ брой: 175

Стратегия за остаряване

автор:Юрий Борисов

visibility 129

/ брой: 175

Сега ли се сетихте?

visibility 135

/ брой: 175

Непоколебимост по пътя към националния идеал

автор:Дума

visibility 145

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ