10 Юли 2026петък12:26 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Премиера

"Опера Diva" с участието на Веса Тонова

/ брой: 88

автор:Дума

visibility 1976

Балет "Арабеск" представя премиерата "Опера Diva" с участието на Веса Тонова на 10 май на сцената на Музикалния театър. Музика - Белини, Верди, Пучини. Идея и хореография - Мариана Крънчева, драматург - Анна Петрова, сценограф - Никола Налбантов, костюми - Елена Иванова, М. Крънчева.

Спектакълът обединява четири от най-популярните опери, създавани някога - "Норма", "Тоска", "Травиата" и "Мадам Бътерфлай". Това, което ги свързва, е изборът и съдбата на главните героини и превръщането им в символ на женска отдаденост. В най-красивите арии на композиторите Белини, Пучини и Верди, в тяхното музикално съвършенство се преплитат драматичните съдби на героините Норма, Травиата, Мадам Бътерфлай и Тоска и обединяващото ги препускане към обречената любов.

Докато Мадам Бътерфлай (Веса Тонова) гледа към пристанището в очакване на съпруга си Пинкертон (Стефан Вучов), я изпълват спомени... до мига, в който го вижда да слиза от кораба с друга жена. Виолета (Петя Колева) и младият Алфред Жермон (Ст. Вучов) са щастливи заедно. Намесата на Жорж Жермон (Васил Дипчиков), бащата, кара Виолета да отблъсне любимия си и да се предаде на болестта. Тоска (Даниела Иванова) стои над окървавеното от побой тяло на любимия си Каварадоси (В. Дипчиков). За да запази живота му, тя отива да се отдаде на Барон Скарпиа (Ст. Вучов), предводител на римската полиция. Гневът й надделява и тя убива насилника. Норма (Андрея Андонова) е разкъсвана между гнева от предателството на Полионе (В. Дипчиков) - неин любим и баща на децата й.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ