05 Юни 2025четвъртък12:23 ч.

Опасни за здравето!

/ брой: 189

автор:Аида Паникян

visibility 3819

Към момента доплащането от българските пациенти възлиза на 47,7 до 48%. Най-много пари се дават за лекарства и медицински изделия. Това сочат данни на Евростат и на Световната банка. Но на управляващите от ГЕРБ не им пука.
Но и тези пари се оказват недостатъчни за здравната ни система. С приумиците си управляващите натоварват още повече бедния и болен българин. И му измислят какви ли не доплащания, основани на фискалния интерес. Но не и на здравето на нацията. Един от новите пробиви в световната медицина - биологичните препарати, които дават качество на живот, дават шанс на младите с болестта на Бехтерев например да работят и да плащат данъци, вместо да консумират здравни и социални грижи, са взети на прицел (стр. 4). Стрували скъпо. Само че, господа управляващи, никой не си направи труда да представи на обществото задълбочен анализ колко  струва един болен, лекуван с обичайните лекарства и колко - със съвременните.
Всеки има право на достоен живот и на труд. Но, ако е болен и беден, у нас той изпада извън борда. Поне според новите концепции, стратегии, реформи и пр. Те са опасни за живота и здравето на българина. Поне докато целят единствено да крепят бюджета. Дори това да струва живота на хиляди.

България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 100

Иван Иванов оглави Държавната агенция за бежанците

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 100

Борбата с насилието е водещ приоритет за кабинета

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 85

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 66

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 81

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 84

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ