19 Юли 2025събота18:25 ч.

ООН отказа да разследва взривовете на "Северен поток"

/ брой: 61

автор:Дума

visibility 925

Съветът за сигурност на ООН отхвърли искането на Русия за ускорено международно разследване за взривовете на балтийските газопроводи "Северен поток". Предложението бе подкрепено само от Китай и Бразилия.
Проектът възлагаше на генералния секретар Антонио Гутереш да създаде международна комисия, която да установи замесените в саботажа. Той призоваваше продължаващите национални разследвания на Дания, Швеция и Германия да предоставят на комисията събираната информация.
Анонимен представител на руското външно министерство заяви пред руски медии, че страната му може да поиска обезщетение за щетите, причинени от взривовете миналата есен. Руският президент Владимир Путин повтори позицията си, че зад експлозиите стоят лица на държавно равнище.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6009

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 5616

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7006

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6388

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6074

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6157

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 5800

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6074

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6311

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 6817

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6362

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ