05 Юни 2025четвъртък14:04 ч.

Олигофренска усмивка

/ брой: 137

автор:Георги Георгиев

visibility 3221

След вчерашния случай с омбудсмана Мая Манолова в Тристранната комисия не може да има никакво съмнение в отчайващо ниската правна култура на вицепремиера Валери Симеонов. Сега, вместо да се правят излишни обяснения, Манолова трябва да изпрати нужния сигнал до Районния съд, съобразно законовите си правомощия, а той да постанови, предвид безспорните доказателства, че Симеонов, а и другите от Тристранката, които са го подкрепили, е нарушил законните права на омбудсмана и да им тръсне глоба от 600 лв.
Разбира се, проблемът не е в глобата. Той е в усещането за държавност, което е напуснало България, а когато го няма, започва говоренето и вършенето на глупости, които се поднасят за политика. Конкретно Симеонов трябваше отдавна да е напуснал това правителство, най-малкото след като заяви публично, че хората участващи в рекламата на лотарийните билети, а това са и печелившите, имали "олигофренски усмивки". Защо да не го каже? Нещо да му се случва?
Драмата ни е пълна, след като вицепремиер показва правно невежество и арогантност. Всъщност едното следва от другото. Колкото повече ерозира законността, толкова по-малко ще бъдем свободни и нито омбудсманът, нито арменският поп ще ни помогнат, а печелившият ще се усмихва.

 

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 246

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 241

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 254

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 226

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 202

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 222

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 228

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 238

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ