18 Септември 2025четвъртък13:26 ч.

Обсъждат изграждането на нов КПП с Турция

/ брой: 216

автор:Красимир Кръстьовски

visibility 2620

Идея за изграждането на нов КПП до Резово сподели областният управител Павел Маринов с новоназначения генерален консул в Генералното консулство на Република Турция в Бургас Ниязи Еврен Акйол, чийто консулски район на действие обхваща териториите на областите Бургас, Ямбол, Варна, Шумен, Добрич, Русе, Силистра, Разград и Търговище.
Изграждането на КПП до Резово би спомогнало за увеличаване на туристопотока, подчерта Маринов. Проектът са очаква да бъде готов за следващия летен сезон. Консулът заяви, че двете страни трябва да работят за обновяване и разширяване на КПП и посочи конкретно този в Малко Търново.
По време на срещата бе засегнат и наболелият въпрос с визите. Турският консул постави на вниманието на областния управител необходимостта от по-бързото им издаване, което би допринесло не само за ръст в туризма, а и за развитие на икономическите отношения. Маринов обеща да постави проблема пред Външно.
Турският консул сподели, че неговата страна има опит при решаване на бежански въпроси и ще окаже подкрепа на България.

Язовирите са 59% пълни, но загубите по мрежата стигат до 90%

автор:Дума

visibility 350

/ брой: 174

Увеличават месечната докторантска стипендия

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 174

Кметът на Огняново нападнат и бит от хотелиер

автор:Дума

visibility 321

/ брой: 174

526 училища ще имат статут на иновативни през 2025/2026 г.

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 174

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 307

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 289

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 321

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 322

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 288

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 320

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 313

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 293

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ