13 Юни 2025петък09:53 ч.

Няколко думи

Някога и сега

/ брой: 70

автор:Валентин Георгиев

visibility 36570

В Деня на космонавтиката 12 април да си спомним, че и ние бяхме сред първите, които дадохме своя принос за нейното развитие. В едно друго време, което създаваше немалко поводи за гордост. Когато бяхме сплотен народ и имахме истинска държава.
От архивите на БТА за онзи паметен 10 април, когато излетя първият българин в междузвездното пространство, четем: “Щастлив полет! В небето на България изгря нова звезда. Лети корабът “Союз-33”, на чийто борд са двама земни и звездни братя - Николай Рукавишников и първият български космонавт майор Георги Иванов. България ликува!"
Помня еуфорията. Помня извънредните включвания на радиото и телевизията, които създаваха усещането за нещо наистина голямо, което се случва.
А с какво можем да се похвалим днес?
Малка България не е загубила мястото си сред космическите държави, но едва ли скоро ще изпрати трети българин към звездите. Властта у нас е заета с всичко друго, но не и с планове за бъдещето. Отношенията ни с Русия са във фризера, а от сегашните ни евро-атлантически "приятели" да се надяваш на подобно партньорство е като да чакаш от умрял писмо.
От дистанцията на времето тепърва ще оценяваме оная държава, която безвъзвратно загубихме. Социализмът, вторият "златен век".     
Честит празник!

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 1938

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 1936

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 1888

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 1786

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 1862

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 1858

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 1851

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 1903

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ