20 Февруари 2026петък21:17 ч.

Нови правила за влизане на българи в Испания и Чехия

автор:Дума

visibility 1933

По информация на българското посолство в Мадрид - от 23 август 2021 г. се въвеждат нови изисквания при влизане в Испания на всички български граждани. Те ще трябва да представят отрицателен PCR тест за коронавирус, сертификат за ваксинация или документ, че са преболедували. Същите мерки започват да важат и за влизане на българите в Чехия.

Към момента цялата територия на България е поставена в списък на държавите в риск, а не само определени райони на страната, както беше досега, предаде БНР.

Освен това продължава извършването на санитарен контрол по случаен принцип на всички международни пътници, които влизат в Испания - контрол на температурата и визуален контрол на общото състояние. Остава в сила и попълването на формуляра за санитарен контрол, публикуван на сайта на Министерство на здравеопазването на Испания, както и получаването на QR код след попълването му.

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ