01 Май 2026петък18:02 ч.

Нови дела клатят лиценза на Левски

Стоянович извежда футболистите за първа тренировка във вторник

/ брой: 2

автор:Дума

visibility 1552

Нови съдебни искове излязоха срещу Левски. Те са заради неизплатени пари по трансферите на Холмар Ейолфсон, Филипе Нашименто и Нуно Рейш. Исландецът дойде на "Герена" през лятото на 2017 г. като преотстъпен от Макаби Хайфа. Преди месеци  от "Герена" получиха възможността да откупят защитника за 400 000 евро. Част от тези пари следваше да бъдат платени с транша от ФИФА, преведен за участието на Ейолфсон на Мондиал 2018 в Русия. От Левски превели на израелците обаче само половината сума, а сроковете за плащане на втория транш са изтекли, поради което наскоро е заведен съдебен иск. Ейолфсон в момента е контузен и се очаква да се върне в игра чак следващия сезон.

Ситуацията с португалците е същата. Те дойдоха съответно от Витория Гимараеш и Динамо Букурещ. Левски обаче не се е разплатил и с двата клуба, като не е спазил договорените срокове и оттам също са завели съдебни искове срещу 26-кратните шампиони на България. 

Преди празниците първо дело за обявяване на клуба в несъстоятелност заведе фирма "Титан 77", занимаваща се с организирането на чартърни полети, но по-късно се отказа. Дни по-късно дело заведе и мениджърската агенция "Глобъл мениджмънт" на футболния агент Николай Жейнов. УЕФА наложи глоба от 100 000 евро на "сините" за нарушаване на финансовия феърплей, като заплаши клуба с изваждане от евротурнирите. Това ще се случи, ако левскарите не платят дълговете си до края на февруари. Това е крайният срок, а сумата вече набъбна до 2 млн. лв. Клубът дължи пари и за летния лагер от 2018 г. в Правец.

В момента сините футболисти са в почивка, а треньорът Славиша Стоянович ги събира за първа тренировка във вторник. На този етап е предвиден лагер в Кипър до 9 февруари, а първият пролетен мач е на 16-и срещу Локо Пд на "Герена". Стоянович има оферта да поеме националния отбор на Латвия с договор за 3 г., а контрактът му със "сините" изтича през юни. Не е изключено той да избяга от София заради по-спокойната работа в прибалтийската държава. За да вземе евролиценз, собственикът Спас Русев може да се принуди да продаде част от водещите футболисти.

Голмайсторът на Първа лига Станислав Костов обаче е отхвърлил оферта да премине в турския Ерзорум. Той ще напусне Левски само при оферта от европейски клуб, който играе в евротурнирите, обяви личният му агент Милко Бански.  

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 2693

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 3007

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2776

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 3340

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 730

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 856

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ