Нови 8 случая на морбили в Благоевградско
Случаите на морбили в страната продължават да се увеличават. Само за последните два дни в Блаоевградско са регистрирани нови 8 заболели, сочи справка на местната здравна инспекция.
Пет от болните са от Разлог - момчета на възраст 10 месеца, 3, 5, 11 и 19 години. Заразени са и три момиченца - две от село Баня на 5 и 7 години, както и едно на 2,5 години от Белица.
Трима от пациентите са настанени за лечение в Инфекциозното отделение на МБАЛ "Иван Скендеров" в Гоце Делчев, четирима са в болницата в Благоевград, а 1 - в Инфекциозното отделение на УМБАЛ "Света Анна" в София.
До този момент в областта са ваксинирани общо 204 контактни лица и такива с пропуски в имунизация срещу заболяването.
На трима общопрактикуващи лекари са съставени актове за пропуски в имунизациите на деца, заразени с морбили.
Стана ясно също, че аптеките във Варна са останали без ваксини срещу морбили.
С последните 8 заразени случаите на болестта у нас вече са 46. Най-много са болните от Благоевградско, седем са пациентите от София, трима - от София област. Все още не са излезли лабораторните проби на пациент със съмнение за морбили във Варна.