14 Октомври 2025вторник12:13 ч.

Новата унгарска революция стартира в САЩ: Виктор Орбан и Доналд Тръмп създават консервативен съюз

Америка се нуждаe от силен лидер, който да договори мирно споразумение с Русия, за да сложи край на войната в Украйна, каза Орбан, визирайки бившия президент Доналд Тръмп

/ брой: 158

автор:Дума

visibility 1089

На Конференцията за консервативно политическо действие в Далас унгарският премиер протегна ръка на Републиканската партия на САЩ.

Американските и унгарските консерватори трябва да обединим силите си на изборите през 2024 г., за да си върнем институциите в САЩ и ЕС от либералите, които заплашват западната цивилизация, каза на 5 август Орбан в речта си пред Конференцията за консервативно политическо действие в Далас, Тексас.

И още нещо важно посочи унгарският премиер: "Съединените щати се нуждаят от силен лидер, който да договори мирно споразумение с Русия, за да сложи край на войната в Украйна, която е съсед на Унгария. Само силен лидер може да преговаря за мир. Имаме нужда от силна Америка със силен лидер."

Орбан не спомена поименно Доналд Тръмп, който вече подсказа, че ще се кандидатира отново за президент през 2024 г. Той нарече себе си "старомоден борец за свобода" и патетично заяви, че Унгария и правителството й са под обсадата на прогресивните либерали, искащи да отрежат християнските корени на западната цивилизация.

"Антиимиграционната позиция на правителството ни, политиката в подкрепа на семейството и отхвърлянето на джендър идеологията се противопоставят на западните либерали. Тази война е културна война. Затова трябва да съживим нашите църкви, нашите семейства, нашите университети и нашите институции", завърши емоционалната си реч унгарският министър-председател.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

БСП с ръст от 25 на сто в Пазарджик

автор:Дума

visibility 31

/ брой: 191

Вълчев иска забрана на социалните мрежи за деца под 15 години

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 191

Държавата отпусна спешно 5 млн. лв. за Царево

автор:Дума

visibility 49

/ брой: 191

Предлагат промяна в отпуска по бащинство

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 191

Общините искат 5 г. преход за новото изчисление на такса "Смет"

автор:Дума

visibility 51

/ брой: 191

VI блок на АЕЦ "Козлодуй" пак спира за ремонт

автор:Дума

visibility 49

/ брой: 191

Митниците готови за еврото

автор:Дума

visibility 49

/ брой: 191

Шефът на БНБ настоя за промяна във фискалната политика

автор:Дума

visibility 2654

/ брой: 190

Франция има ново правителство

автор:Дума

visibility 47

/ брой: 191

Илияна Йотова е в Пекин на световна лидерска среща

автор:Дума

visibility 56

/ брой: 191

Албания временно забрани тротинетките

автор:Дума

visibility 46

/ брой: 191

"Хамас" освободи 20-те живи израелски заложници

автор:Дума

visibility 49

/ брой: 191

Какво се случи?

автор:Александър Симов

visibility 54

/ брой: 191

Неудобната тема

автор:Мая Йовановска

visibility 50

/ брой: 191

Икономика на работещите, не на милионерите

автор:Дума

visibility 48

/ брой: 191

Сини понеделници

автор:Димитър Събев

visibility 48

/ брой: 191

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ