15 Юли 2025вторник02:49 ч.

Нощта на дългите ножове наближава

/ брой: 240

автор:Веселин Стоянов

visibility 4102

Без да обиждам висшия клир, вярващите и самият Бог, искам да напомня на господин Борисов да не разчита на Всевишния, за да оправи нещата в бедната ни родина. Защото чух, че казал на заседание на Министерския съвет, че хората ги е страх от две неща - едни, които са религиозни, ги е страх от Бога, тези, които не са - ги е страх от затвора. Хубаво е, че на заседания на МС споменават Бога, но ми се струва, че там трябва да говорят за други работи. Ако пък сърцето ги тегли към Всевишния, нека да отидат в някой манастир и там да се отдават на мисли за Бога.
Щото народът се пита всичките тези къщи, някои от които по-големи от Народното събрание, какво ще ги правим. То, хубаво хеликоптерни снимки, ама по-подир? Щото народът вече свикна, че хора, които строят къщи, по-големи от парламента, обикновено имат самочувствието да са над самия парламент. Така че Бойко Борисов да задгърби темата за Бога и да се върне към затворите. Щото, вече съм го казал: следват те, следват те, пък като те погнат. Справка - историята на Тодор Живков.
Може би и такава ще бъде съдбата на чистия като сълза Цветан Цветанов, който, както вече приказват политическите анализатори, ще последва печалната някогашна съдба на Трайчо Костов. Не за друго, ами защото на Витлеемската звезда, наречена Бойко Борисов, няма да й трябва друга звезда на политическия небосклон. В българската пък и световна история това се е случвало неведнъж.
Ако Борисов кандиса да прекрои конституцията и президентското място стане с такава тежест, както в някои европейски държави и САЩ, безспорно скоро ще настъпи "Нощта на дългите ножове", когато на 30 юни 1934 г. са ликвидирани 82 членове на ръководството на СА начело с генерал Ернст Рьом и фактически цялата власт в партията и страната вече принадлежи на Адолф Хитлер.
Далеч съм от мисълта, че в България може да настъпи подобно клане от времето на Сталин и Хитлер. Просто Борисов ще използва различията в самата рехава партия, къде по места, къде в самия център и ще разкара тези, които не му трябват. Или ще ги остави да си блъскат главите в камъните на управлението, докато той ще укрепва президентските структури така, че те да уйдисат на неговото виждане за месианство. Защото напоследък той звучи точно така: АЗ, Бог и Вярата в Моята Десница.
 

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ