29 Април 2026сряда18:14 ч.

Нина Димитрова: Ще продължим борбата срещу домашното насилие

/ брой: 203

автор:Дума

visibility 2217

"Лявомислещите хора са обнадеждени от лявото обединение. Вече заедно сме лъч надежда в политическия живот за хората. Предлагайки нашите 100 решения, ще можем да решим много от проблемите на българите“, заяви кандидатът за народен представител от листата на „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ в 25 МИР Нина Димитрова. По думите й левицата има силен екип от млади и опитни хора и конкретни решения в защита на правата на хората.
Като юрист Димитрова подчерта, че когато се изработва законодателство, работата трябва да е прецизна и задължително да се взимат предвид последствията от прилагането на практика на всеки един текст.  Според Димитрова честата и бърза промяна на законите не е ефективна. Тя даде пример с промените, касаещи защитата от домашно насилие, където намереното решение е само частично.
"Трябва да има взаимодействие между съдебните органи и МВР по отношение на заповедта за съдебна защита. В момента съдът издава такава, но тя не се изпълнява", поясни Димитрова. Тя припомни, че левицата дълги години има законодателна инициатива в посока осигуряване на реална защита на пострадалите, включително и изграждане на кризисни центрове, тъй като в момента в България те са твърде малко. Ще продължим борбата срещу домашното насилие, категорична е Димитрова.    
"В последните години в парламента липсваше силно ляво представителство. Сега е време за решения и за това ще се борим да се върнем на челни позиции в българската политика“, заяви Димитрова.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 638

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 580

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 614

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 628

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 652

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 675

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 621

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 609

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 712

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ