26 Юни 2024сряда22:27 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

US министър:

Не бива да се прекалява със санкциите

Икономическите ограничителни мерки са мощно оръжие за постигане на външнополитически цели, смята Джейкъб Лю

/ брой: 74

автор:Дума

visibility 37

Икономическите санкции се превърнаха в мощно оръжие в полза на постигането на ясни и координирани външнополитически цели - умна сила, която се използва в ситуации, при които само дипломацията не е достатъчна, а военната сила не е правилният отговор. Това става ясно от интервю на американския финансов министър Джейкъб Лю пред "Ню Йорк таймс".
Джейкъб Лю заяви, че американските санкции срещу редица страни са насочени към "центровете на власт, в които се взимат решенията".
Санкциите трябва да се разглеждат не като наказание за минали действия, а като натиск за промяна на бъдещи действия, смята американският финансов министър.
По думите на Лю въздействието на санкциите трябва внимателно да се преценява предварително. "Ние не можем да се откажем от прилагането на санкции поради опасения, че те могат да доведат до забавяне на икономическия ръст, но и не бива да ги въвеждаме лекомислено", подчертава Лю. Според него американските санкции "еволюират" постепенно - започвайки с въвеждането на ембарго (по отношение на Куба, например) и завършвайки с по-целенасочени действия като мерките, приложени спрямо конкретни отрасли на руската икономика в отговор на "руската интервенция" в Украйна.
По думите на Лю санкциите на САЩ, които през последните години са все "по-прицелени", могат да бъдат отменени в случай, че потърпевшите страни променят политиката си. Като пример министърът посочва споразумението с Иран за ядрената програма. "Когато договореностите са от типа "Променете политиката си и ще получите отмяна на санкциите", санкциите трябва да се снемат. В противен случай никой не би променил политиката си", отбелязва Лю.
САЩ наложиха санкции срещу Русия заради присъединяването на Крим и опитите за подкопаване на демократичните процеси в Украйна, заплашвайки териториалната й цялост, а на 3 март президентът Барак Обама продължи с още година антируските санкции.

Джулиан Асанж излиза на свобода

автор:Дума

visibility 550

/ брой: 119

Еманюел Макрон плаши с гражданска война

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 119

Мицкоски иска промяна на преговорната рамка

автор:Дума

visibility 522

/ брой: 119

Накратко

автор:Дума

visibility 409

/ брой: 119

Колко да е ново?

автор:Ина Михайлова

visibility 1238

/ брой: 119

Учи здраво, за да печелиш добре

автор:Аида Паникян

visibility 498

/ брой: 119

Мъченикът на свободата

автор:Александър Симов

visibility 496

/ брой: 119

Колкото повече, толкова повече...

автор:Юлия Кулинска

visibility 578

/ брой: 119

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ