14 Юли 2026вторник05:20 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Най-сетне закриват ДПК

/ брой: 96

автор:Дума

visibility 1461

Закриването на създадената от ГЕРБ Държавна петролна компания (ДПК) най-сетне влезе в дневния ред на правителството, което е решило да внесе в парламента поправки в Закона за държавните резерви и военновременните запаси.

Според анализи на сегашното правителство съществуването на Държавната петролна компания е напълно необосновано от гледна точка на защитата на държавния интерес, обществения интерес, икономическата логика и защитата на конкурентния пазар на горивата в България.

Участието на държавна компания на пазара на горива и плановете тя да изгражда и оперира бензиностанции са напълно необосновани от пазарна гледна точка, посочват от Министерския съвет.

В условията на свободен пазар държавата не би могла да достигне необходимата мащабност и капацитет, за да бъде икономически ефективна при силно конкурентния пазар, в който оперират международни корпорации с многогодишен опит на глобално ниво, аргументира решението си правителството.

Газ от "Шел" се нагнетява в "Чирен"

автор:Дума

visibility 1117

БЕХ подмени ръководството на ТЕЦ "Марица изток" 2

автор:Дума

visibility 1596

Търговският регистър се задръсти

автор:Дума

visibility 1413

С евроармия срещу Европа

автор:Юри Михалков

visibility 950

Обществата не се разпадат изведнъж. Първо свикват

visibility 1188

Роботи вместо имигранти

visibility 1244

Двойният стандарт на новите комсомолци

visibility 1469

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ