31 Май 2026неделя07:40 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Намушкаха прокитайски политик в Хонконг

/ брой: 214

автор:Дума

visibility 770

Изявен прокитайски настроен политик беше ранен в Хонконг при нападение с нож в сряда.

Намушкването се случи, след като непопулярната лидерка на града Кари Лам заяви, че решимостта й да се съпротивлява на протестиращите била подкрепена от неотдавнашна среща с китайския президент Си Цзинпин. 

Мъж, който държал букет, се приближил до настроения в подкрепа на Пекин депутат Юниус Хо в сряда сутринта, докато политикът провеждаше кампания в своя избирателен район Туен Мун, град в покрайнините на Хонконг, близо до границата с Китай.

Кадри, публикувани в интернет, показаха, че мъжът връчва цветята на Хо и иска снимка. След това вади нож от чантата си и наръгва жертвата в гърдите. 

Ранени са още двама души, единият от които е нападателят. Мотивите за нападението не са ясни.

Джуниъс Хо многократно критикува антиправителствените протестиращи в Хонконг и се застъпва за насилствено потушаване на протестите, които продължават вече пет месеца.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ