18 Юли 2025петък08:59 ч.

Наградиха посмъртно Георги Китов

/ брой: 34

автор:Дума

visibility 240

С награда на името на проф. Александър Фол бе награден посмъртно вчера известният археолог Георги Китов. Отличието е учредено от фондация "Арете-Фол" и бе връчено по време на научна конференция в БАН за опазване и управление на курлтурното наследство, която се прави за втори път от фондацията, Националния археологически институт с музей-БАН и Университета по библиотекознание и информационни технологии. 
На конференцията говори и зам.-министърът на културата арх. Георги Стоев. Диана Димитрова, партньорка на Георги Китов, каза, че откритите от Китов паметници на културното наследство са национални, а известната златна тракийска маска стана емблема на България. Диана Димитрова предложи, когато един ден еврото влезе в страната ни, на аверса на българското евро да бъде изобразна маската. Събрани са всички документи и разрешения за вдигането на паметник на археолога Китов, който ще бъде разположен до този на проф. Александър Фол срещу сградата на досегашния Институт по тракология - БАН. Инициативният комитет продължава събирането на средства за паметника по сметка:
Банка "ДСК", клон "Батенберг"
IBAN: BG46STSA93000019051808
BIC: STSABGSF
   
 

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ