15 Септември 2025понеделник11:14 ч.

Над 70% срив на въздушния транспорт и туризма

/ брой: 224

автор:Дума

visibility 864

Третото тримесечие на 2020 г. приключва със срив над 70% при оборотите във въздушния транспорт и дейността на туроператорите в България спрямо година по-рано. Производството на филми и на предавания, звукозаписът и издаването на музика са намалели с над 40 на сто, но при създаването на информация и далекосъобщенията ръстът е близо 25 процента, показват календарно изгладените данни на Националния статистически институт.

Общият индекс на оборота в сектора "Транспорт, складиране и пощи" е паднал с 13,9% под равнището на същото тримесечие на 2019 г. При въздушния транспорт намалението е 75,1%, при водния - 34,7%. Увеличение има само при пощенските и куриерски услуги - с 19,4%, заради засилената онлайн търговия в условията на пандемията от коронавирус.

На годишна база спадът при туристическата агентска и операторска дейност, други дейности, свързани с пътувания и резервации, е 70,3%. Най-съществено увеличение се наблюдава при юридическите, счетоводни и одиторски дейности, данъчни консултации, при които ръстът е 16%.

През лятното трето тримесечие, когато спадът на заразените с коронавирус бе съществен и мерките бяха разхлабени, се забелязва ръст от 127% при туристическите услуги, но това е заради пълното затваряне на хотели и места за настаняване през пролетта при първата вълна от заразени.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 12773

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 12312

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 12783

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 11257

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 11157

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 10949

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 12312

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 12271

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 7090

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 8523

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 12984

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 11588

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ