09 Април 2026четвъртък16:51 ч.

Над 3500 души ще бягат в столицата

/ брой: 186

автор:Дума

visibility 1112

Над 1900 атлети от цял свят ще застанат на старта на трите състезателни дистанции на Софийския маратон на 8 октомври. Още над 1500 се очаква да се включат в съпровождащото "Фън Рън" бягане на 5 км, което е отворено за всички желаещи.
"Медалите ще са със силуета на някоя от емблематичните сгради на София. Тази година сме избрали да бъде Народното събрание. Медали ще има за всички участници. Заради сертификата, който има нашият маратон, той става все по-популярна дестинация за рънинг туристите. За момента сме получили заявки от над 45 държави. Сред тях са Тайланд, Колумбия и Малави", обяви спортният директор на маратона Даниел Дуков.
Наградният фонд е над 65 000 лв. Предвидени са и премии от по 1000 евро за рекорди на трасето в маратонската дистанция. Настоящото върхово постижения при мъжете е 2:13:13 ч., а при жените - 2:28:38 ч.


Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 584

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 565

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 640

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 564

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 530

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 590

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 531

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 654

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ