07 Ноември 2025петък18:14 ч.

Снимка БТА

Над 24 000 деца със СОП има в училища и градини

/ брой: 26

автор:Дума

visibility 582

Малко над 24 000 деца със специални образователни потребности (СОП) са приобщени в детските градини и училищата ни. С тях се занимават 5000 ресурсни специалисти, стана ясно на европейската конференция "Ресурсните учители и специалните образователни потребности в приобщаващото образование".

Форумът се организира от Регионалния център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование в София-град и от Националната асоциация на ресурсните учители. От МОН изразиха надежда в бъдеще да се увелили броят на ресурсните специалисти, за да помагат на учителите.

Д-р Калоян Дамянов, директор на Регионалния център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование, отбеляза, че вече седем години има държавен образователен стандарт за приобщаващото образование. 

На форума бе представена нова платформа за обучение на децата със специални образователни потребности, децата с хронични заболявания, децата с аутизъм.

ЕС се милитаризира от граждански фондове

автор:Дума

visibility 515

/ брой: 209

Лекарите в Гърция излязоха на протест

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 209

НАТО гласяло диверсия с ядрени реактори

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 209

Просто един ден в България

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 209

Извън контрол

автор:Иван Таков

visibility 540

/ брой: 209

Дееволюцията на ЕС

автор:Юри Михалков

visibility 531

/ брой: 209

Цензурата вече не се нуждае от забрана

visibility 559

/ брой: 209

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ