16 Септември 2025вторник01:12 ч.

Над 130 загинали в Канада от необичайно горещо време

автор:Дума

visibility 825

ДеБезпрецедентно горещото време в Канада взе жертви, информира БНТ. По данни на полицията във Ванкувър от петък досега са починали близо 130 души, основно възрастни или хора със здравословни проблеми. Жегата, обхванала Британска Колумбия, се смята за фактор, допринесъл за смъртните случаи.

Канадците, живеещи в западната част на страната, напразно търсят прохлада. През вчерашния ден в Литън беше отчетен температурен рекорд от 49,5 градуса по Целзий.

Жителите на града, намиращ се на 250 километра източно от Ванкувър, казват, че е почти невъзможно да се излиза навън. Вътре също е горещо, защото много домове в тази част на Канада не разполагат с климатици - обикновено температурите през лятото са доста по-ниски.

В Едмънтън вниманието е изострено към най-уязвимата част на обществото - бездомните хора. Социални работници се стараят да им осигурят вода и плодове.

"Много хора стигат до болница в наистина лошо състояние, защото не знаят как да се грижат за себе си", каза социалният работник Верна Фишър.

В провинция Албърта земеделските стопани са загрижени за реколтата.

"Това означава, че в дългосрочен план добивите ще са около средните стойности, а в някои райони дори и по-ниски", каза председателят на земеделската федерация в Албърта Лин Джейкъбсън.

Прогнозите са горещото време да продължи днес и утре и едва в петък да има захлаждане.



Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 758

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 684

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 642

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 661

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ