15 Септември 2025понеделник10:26 ч.

МВР обяви част от протестиращите за ултраси с криминални досиета

автор:Дума

visibility 693

Част от протестиращите, влезли в сблъсъци с полицята тази сутрин пред парламента, са били футболни агитки и хора от криминалния контингент, обявиха от МВР. Провокаторите били докарани от провинцията в София, за да се търси сблъсък с униформените. Това е тезата на началника на СДВР ст. комисар Георги Хаджиев, който даде втори брифинг за днес преди малко. По думите му идеята е била да се търси директен сблъсък с униформените.

"Срещу българската полиция днес не бяха изправени мирно протестиращи, а криминален контингент и ултраси, които бяха доведени от провинцията, търсещи директен сблъсък с колегите", обясни той. Припомняме, че протестиращи и полицаи бяха обгазени, видя се как жандармеристи със шлемове пръскат хората с лютив спрей, пострадаха десетки. Сред тях имаше и няколко репортерски екипа на различни телевизии.

Над 35 човека са били арестувани. Според Хаджиев голяма част от тях са част от политическа партия. 30 от тях имали криминалистически регистрации от "цялата палитра на Наказателния кодекс". Много голяма част от тях са от една политическа партия, на която прокуратурата поиска заличаване, допълни комисар Хаджиев.

В първите редици на протеста се вееха знамена на партия „Възраждане“, сред мъжете, които бутаха полицейските коли и бусове, имаше облечени с черни тениски и с логото на партията. Преди няколко седмици прокуратурата поиска формацията да бъде заличена заради нарушения при учредяването ѝ.

Според Хаджиев полицията е действала изцяло в правомощията си, като на моменти дори са били пасивни с цел да се запази гражданският мир. Той обясни, че над 100 полицаи са били обгазени от протестиращи с лютив спрей.

Хаджиев попита кой мирен протестиращ отива на площада с противогаз, както са били хората, пръскали лютив спрей по полицията.

 

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 10239

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 9661

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 10192

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 8705

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 8610

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 8464

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 9724

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 9766

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 5858

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 7020

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 10360

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 9024

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ